Mis on dropshipping ning kuidas sellega algust teha?


  1. Mis on dropshipping?
  2. Kuskohast leida tooteid, mida dropshippida?
  3. Millist e-commerce platvormi dropshippingu jaoks eelistada?
  4. Milliste tööriistadega saad dropshippingu e-poe ehitamist/manageerimist automatiseerida?

1. Mis on dropshipping?

Dropshipping on sisuliselt toodete reklaamimine/vahendamine omamatta füüsilist laojääki ehk siis natuke uuem e-commerce ärimudel, kus sinul on võimalik kogu logistiline pool ära automatiseerida ning keskenduda ainult toodete turundamisele. Lühidalt öeldes sina füüsiliselt tooteid ei puutu.

Lisaks vähendab dropshipping oluliselt algset investeeringut, kuna sa ei pea endale ostma suure summa eest kaupa garaaži seisma (võimalik, et sul on vaja rentida veel eraldi laoruum kui elad väikses korteris). Dropshipping vähendab ka riski, et kui selgub, et mingil põhjusel ei suuda sa tooteid müüa, siis pole sul otseselt kaotada midagi.

Nagu igal asjal, siis on ka dropshippingu äril omad plussid ja miinused:

Plussid:

  • Väike esmane investeering (pole laojääki)
  • Pole vaja pidada ladu (hoiad kokku laopinna rendi pealt)
  • Suur tootevalik
  • Automatiseeritud logistika süsteem (kui kasutad teatud abivahendeid)
  • Saad kohe keskenduda rohkem toodete turundamisele
  • Kergemini skaleeritav/võimendatav ärimudel
  • Madalad püsikulud
  • Pole vaja omada e-poodi, vaid tooteid saab müüa ka amazonis või ebays

Miinused:

  • Raske leida head ning usaldusväärset dropshippijat
  • Väiksemad kasumimarginaalid
  • Puudub 100% kontroll logistika ning kvaliteedi üle
  • Suur konkurents
  • Kui haldad oma e-poodi, siis on sul vaja mõndasid tehnilisi teadmisi

Nagu näha, siis pole dropshippingu ärimudel lihtne ning sellega kaasneb ka palju miinuseid ning teatud riske.

Siin on visuaalne pilt dropshippingu ärimudelist ning kuidas see reaalselt kõik toimib:

Nüüd, kus meil on selge, et mis on dropshipping ning mis on selle ärimudeli plussid ja miinused, siis järgmisena vaatame suuremaid ning tuntumaid kohti, kuskohast on võimalik tooteid dropshippingu jaoks leida.


2. Kuskohast leida tooteid, mida dropshippida?

Väiksemaid dropshippingu firmasid on sadu, kuid on mõned suured keskkonnad, mis koondavad paljud edasimüüjad ning tehased kokku, neist

mõned suuremad on:

  • Aliexpress.com – Maailma suurima edasimüüjate keskkonna (alibaba.com) jaemüügi keskkond, kus saad ise tooteid otse osta ning kasutada keskkonda ka dropshippimiseks. Siin on koondatud kõik aasia tootjad.
  • Worldwidebrands.com – Sammuti üks suuremaid dropshippingu edasimüüjate keskkondi, kus on esindatud brändid üle maailma, mitte ainult aasiast.
  • Bigbuy.eu – Üks suuremaid dropshippingu keskkondi Euroopas, kes pakub ka täislahendust (täisfunktsionaalset ning juba valmis e-poodi, mis on nende laosüsteemiga juba sünkroniseeritud). See tähendab seda, et sa ei pea ise e-poodi tegema hakkama, vaid saad nende käest osta juba täisfunktsionaalse e-poe, mis on isegi tõlgitud soovitud keelde.

Nüüd kus oleme vaadanud mõndasid keskkondi, kuskohast dropshippingu jaoks tooteid leida vaatame, et millist e-commerce platvormi oma e-poe ehitamiseks eelistada.


3. Millist e-commerce platvormi dropshippingu jaoks eelistada?

Olgu kohe ära öeldud, et siin pole õiget ja valet vastust, et üks platvorm on kindlalt parem kui teine. Siin mängib vägapalju rolli see, millised on sinu teadmised kodulehe ehitamisest ning haldamisest ning kuipalju sa oled nõus/tahad selles valdkonnas ennast arendada.

Järjestan siin mõned e-commerce platvormid, mida dropshippingu jaoks kasutada võttes arvesse kuipalju on sul vaja teadmisi/oskusi, et poodi ehitada ning hallata:

  1. Shopify.com – Kõik, kes on e-commerce teemaga natukenegi kursis on ilmselt kuulnud maailma ühest suurimast e-poe tarkvarast nimega Shopify. See on populaarne just sellepärast, et selle seadistamine on tehtud imelihtsaks ning ka haldamine ei nõua erilisi tehnilisi oskusi. Sul pole vaja tunda koodi ning lisafunktsioonide installeerimiseks on olemas lisapluginad, mis on olemas Shopify poes (enamustel on olemas ka tehniline tugi kui jääd installimise või seadistamisega hätta). Mõned miinused Shopify juures on, et püsikulud võivad olla natuke suuremad (Shopify platvormil on kuutasud, mis algavad ca 25€ ning enamus pluginaid on tasulised). Lisaks ei ühildu Shopify platvorm veel kodumaiste pangalinkidega (näiteks maksekeskus.ee keskonnaga), mis võib natuke piire seada kui on plaanis oma tooteid müüa ainult Eesti turul.
  2. Woocommerce.comWordPressi e-commerce plugin, mis on sammuti üks populaarsemaid platvorme just sellepärast, et ühildub maailma kõige populaarsema kodulehe tarkvaraga. Woocommerce e-poe ehitamine nõuab oluliselt rohkem teadmisi ning aega, kuid eelis on see, et saad oma poodi rohkem isikupärastada ning võimalusi on rohkem. Lisaks on paljud pluginad tasuta nagu ka Woocommerce ise, mis toob püsikulud alla (ainukesed püsikulud on domeen + virtuaalserver, mida on kokku mitte rohkem kui 10€ kuus).
  3. Prestashop.com – Prestashop sobib hästi e-poodide jaoks, mis on juba mahukamad (tooteid on sadu) ning ülessehituselt keerulisemad. Prestashopile on sammuti olemas erinevate funktsioonide jaoks moodulid (enamus tasulised), mille installeerimine on üldiselt keerulisem kui Woocommerce puhul. Üldiselt ütleks, et Prestashop sobib juba inimesele, kes on e-poodi enne manageerinud/ehitanud ning vajab mahukat poodi, mis ei jääks aeglaseks ning pakuks piisavalt erinevaid võimalusi. Nüüd, kus oleme vaadanud 3 kõige tuntumat e-commerce platvormi, mida dropshippingu jaoks kasutada vaatame mõndasid tuntumaid tööriistu/lisasid, millega on võimalik e-poe ehitamisel ning manageerimisel kõvasti aega kokku hoida.

4. Milliste tööriistadega saad dropshippingu e-poe ehitamist/manageerimist automatiseerida?

Õnneks on dropshippijate elu oluliselt lihtsamaks tehtud ning enamus suurtele e-commerce platvormidele loodud tööriistad, mis võimaldavad järgmiseid tegevusi:

  • Tooteid otse oma poodi importida (Aliexpressist)
  • Sünkroniseerib toodete info (hinna, saadavuse jne Aiexpressiga)
  • Automatiseerib tellimuste edastamise

Vaatame millised on mõned tuntumad lahendused igale e-commerce platvormile, mida olen ise kasutanud ning mida julgen soovitada;

  1. Oberlo.com – Ühildub Shopify platvormiga ning võimaldab kõiki ülaltoodud funktsioone Aliexpressi keskkonnaga. Oberlo muudab e-poe tegemise ning haldamise oluliselt lihtsamaks, kuna võimaldab palju tegevusi automatiseerida.
  2. Alidropship.comÜhildub Woocommerce platvormiga ning kuna ise olen suur WordPressi fänn, siis olen ise just seda oma 2 dropshippingu e-poe jaoks kasutanud ning soovitan seda soojalt. Mis on hea võrreldes Oberloga on see, et puuduvad püsikulud, kuna Alidropshippi plugina saad endale osta ühekordse tasu eest ning puuduvad igakuised kulud. Alidropship müüb sarnaselt ka Bigbuy keskkonnale terviklahendust ehk siis juba valmis e-poodi, mis on sünkroniseeritud Aliexpressi laosüsteemiga, mis sobib ideaalselt algajale, kellel pole teadmisi, kuidas ise e-poodi ehitada.

Loodan, et antud postitus andis piisavalt hea ülevaate, et mida kujutab endas dropshippingu ärimudel, mis on selle plussid ja miinused, kuskohast tooteid leida ning millist e-poe platvorm valida ning kuidas seda võimalikult automatiseeritult ehitada ning hallata.

Kui tekkis antud teema kohta küsimusi või vajate abi dropshippingu e-poe ehitamisel või haldamisel, siis võtke julgelt ühendust!

3 replies
  1. Lui
    Lui says:

    Tere, tänud huvitava materjali eest, olen ise ka sooviga alustamas dropshippinguga. Aga üliraske on otsustada, olen 13 päeva lugenud materjale ja otsust ei tule. Bigbuy kohta lugesin, ega nad pole väga drshippijad toega, pigem hulgilmüüjad, ka nende kataloog on tüüpililine ninni/nänni, millist kõik kohad täis.
    Seevastu Alidrop kiidab end laeni ja põrsast kotis müües küsib nii 900 taala vabalt. Jutt on hea, aga mõelda Hiina platvormi peale, mida teenindavad vene müügineiud, siis… Veebist saab lugeda tüngasid Aligrupi poolt, ei vastata, ei aidata, ei vahetata, kokkulepped ei pea jne.
    //alidropship.com/premium-dropshipping-stores/ räägib, kuidas ühe kaubagrupiga teha üle POOLE milli kuus, samas üldkaubamajaga pool milli aastas. Eks ole see ju tüüpiline aseaatlik jutt. Mida Teie sellest arvate?
    Ette tänades, Lui

    Reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *