Miks oleks mõistlik kasutada e-maili signatuuri ning kuidas seda teha?


 1. Miks tasub e-maili signatuuri kasutada?
 2. Millised on kohustuslikud ning soovituslikud e-maili signatuuri elemendid?
 3. Kuidas genereerida endale sobilik e-maili signatuur?
 4. Kuidas e-maili signatuuri seadistada?

Kõigepealt vaatame, miks on e-maili signatuur üldse tähtis ning miks oleks ka sul mõistlik see endale ära seadistada kui sa seda veel teinud pole.


1. Miks tasub e-maili signatuuri kasutada?

Tänapäeval, kus infomüra on kordades kasvanud ning inimeste postkaste pommitatakse igapäevaselt kümnete e-mailidega on veelgi raskem välja paista oma toote/teenusega teiste hulgast. E-maili signatuur pakub head võimalust teistest eristuda, sest väga-paljud vaatavad sellest teemast üle ning ka väga märkimisväärse suurusega ettevõtete töötajatel pole esinduslikke e-maili signatuure.

Toon järgmisena peamised põhjused, miks oleks hea kasutada e-maili signatuuri ning kuidas saaksid tänu sellele konkurentidest eristuda;

 • Sinu kontaktiinfo leitakse kiirelt ning mugavalt üless, ilma, et peaks külastama sinu kodulehte.
 • Saad kindlasti rohkem liiklust oma kodulehele või oma firma sotsiaalmeedia lehtedele (saad siinkohal kasutada ka utm parameetreid, mille kaudu saad liiklust jälgida läbi Google Analyticu).
 • Saad välja tuua oma pakutavad tooted/teenused ning tegevusvaldkonna (jällegi hea võimalus informeerida oma potentsiaalseid kliente oma teenustest/toodetest.
 • Usalduse tekitamiseks on see hea võimalus, sest esimene mulje on tavaliselt määrav uute klientide leidmisel.

Nüüd kus me oleme saanud lühikese ülevaate sellest, et miks e-maili signatuurist võiks ka sulle kasu olla vaatame järgmisena millised on e-maili signatuuri kohustuslikud ning soovituslikud elemendid.


2. Millised on kohustuslikud ning soovituslikud e-maili signatuuri elemendid?

Kui osad elemendid on soovituslikud, mida signatuuri lisada, siis toon välja mõned elemendid, mis kindlasti on kohustuslik lisada;

 • Sinu nimi.
 • Ametinimetus ja firma nimi kus sa töötad.
 • Kontakti info (telefon, e-mail, kodulehe aadress jne).

Need peaksid olema kohustuslikud väljad iga e-maili signatuuril, mis annavad inimestele elementaarse info sinu toodete/teenuste kohta ning vajadusel saadakse lisainfot küsida.

Järgmisena vaatame mõndasid alternatiivseid e-mail signatuuri elemente, mida saad lisada, et signatuuri veelgi atraktiivsemaks/efektiivsemaks muuta.

 • CTA – call to action nupp, mis annab võimaluse esitada ülesskutse klikkima mingit linki ning edasi liikuma näiteks sinu kodulehele.
 • Sotsiaalmeedia ikoonid, millega saad inimesi suunata oma firma sotsiaalmeedia lehtedele (olenevalt, kas sul on need olemas).

Näide anypenny.ee e-maili signatuurist;

Antud e-maili signatuur on väga lihtne ning sisaldab ainult kõige tähtsamat infot (tegemist on raamatupidamisteenuseid pakkuva firmaga).

Siin üks näide veel lihtsamast e-maili signatuurist poni.ee näitel (firma pakub ponisõitu lastele sünnipäevadel ja laatadel);

Siin on näide dreammarketing.ee e-maili signatuurist, kus on kasutatud ka CTA nuppu, mis viib inimese teenuste lehele.

Nüüd kus meil on selge, et miks tasub e-maili signatuuri kasutada ning millised on selle peamised komponendid vaatame, kuidas saad ka sina omale sobiliku e-maili signatuuri genereerida ning eristuda paljudest teistest konkurentidest.


3. Kuidas genereerida endale sobilik e-maili signatuur?

E-maili signatuuri tegemiseks ei pea oskama koodi kirjutada, sest õnneks on olemas kohti, kus saab signatuuri genereerida tasuta ning väga lihtsalt. Valida saab erinevaid kujundusi, värve ning detaile, mida signatuuri lisada tahad.

Vaatame milliseid tasuta e-maili signatuuri genereerijaid saab kasutada, et teha endale sobilik signatuur, mida saad juba tänasest kasutama hakkata;

HubSpot e-mail signature generatorAntud tööriist on väga mugav ning lihtne kasutada. Siin saab lisada erinevaid signatuuri elemente ning valida enamlevinud ülessehituste vahel (ülaltoodud näited on tehtud just kasutades HubSpot e-maili signatuuri genereerijat).

Webapp wisestampJälle üks hea ning tasuta tööriist, millega endale sobilik e-maili signatuur valmis ehitada. Võimalus valida erinevate elementide ja stiilide vahel.

Xink e-mail signature generatorVeel üks hea tasuta e-maili signatuuri genereerimise tööriist, kus on palju erinevaid võimalusi, et saaksid signatuuri, mis sulle kõige rohkem meeldib.

Tasuta e-maili signatuuri genereerimise tööriistu on väga mitmeid ning tuleb vaid natuke ringi vaadata ning katsetada, et leida enda jaoks just see kõige sobivam.

Nüüd on meil teada, millised on peamised elemendid, mis peaksid olema e-maili signatuuris ning teame ka kohta, kus signatuur genereerida. Üle jääb vaid genereeritud signatuur ära seadistada, et saaksid selle lisada oma e-kirjade jalusesse.

Järgmisena vaatame kuidas signatuur ära seadistada hotmailis ning gmailis, mis on vaieldamatult kaks kõige enamlevinud e-mailide keskkonda.


4. Kuidas e-maili signatuuri seadistada?

Esmalt vaatame, kuidas e-maili signatuuri lisada hotmaili keskkonnas. Selleks peab minema järgmisesse kohta;

HOTMAIL>options>e-mail signature

Avaneb allolev aken, kuhu peab kopeerima sinu poolt genereeritud e-maili signatuuri. Soovitatav on kindlasti signatuuri testida peale edukat seadistust (saates näiteks test e-maili ning kontrollida, kas kõik lingid signatuuris töötavad).

Järgmisena vaatame, kuidas e-maili signatuuri seadistamine käib gmaili keskkonnas. Selleks peab minema järgmisesse kohta;

GMAIL> settings>signature

Gmailis avaneb väli, kus saad valida, et millise e-maili kohta antud signatuur kehtib (antud võimalus hotmailis puudub ning see on suur eelis Gmailis). See tähendab, et sul võib olla näiteks 3 erinevat e-maili seotud ühe kontoga ning kõigil võib olla erinev e-maili signatuur.

Loodan, et antud postitus andis sulle piisava ülevaate, et miks e-maili signatuur on oluline ning millised elemendid seal kindlasti olemas peavad olema. Lisaks loodan, et leidsid endale sobiva keskkonna, kus signatuur genereerida ning lõpuks see oma e-maili keskkonnas seadistada.

Kui sul tekkis antud teema kohta küsimusi või vajaksid abi e-maili signatuuri genereerimise või seadistamisega, siis võta julgelt ühendust!

Kui sul tekkis küsimusi või vajaksid natuke abi Facebooki dünaamiliste reklaamide seadistamisel, siis võta julgelt ühendust!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *