Kuidas sihtida oma e-maili listis olevaid inimesi Facebookis?


  1. Miks oleks mõistlik koguda oma klientide e-maile ning kuidas seda teha?
  2. Kuidas oma e-maili list Facebooki keskkonda üless laadida?
  3. Kuidas seadistada Facebooki kampaaniat, kus sihtgrupiks oleks ainult e-maili listis olevad inimesed?

1. Miks oleks mõistlik koguda oma klientide e-maile ning kuidas seda teha?

E-maili listi kogumine on endiselt üks efektiivsemaid viise, kuidas oma teenuseid/tooteid müüa. E-maili listi edukus on aga väga otseselt seotud erinevate kriteeriumitega ning selle ehitamiseks on olemas paljusid erinevaid pluginaid, millest osad on tasuta ning osad tasulised.

Lähemalt loe palun minu vastavast blogi postitusest: Kuidas edukalt E-maili listi kasvatada. Antud postituses on juttu ka erinevatest kriteeriumitest, mis määravad e-maili listi efektiivsuse.

Järgmisena vaatame seda, kuidas juba olemasolevat listi Facebooki üless laadida ning seda siis kasutada reklaamikampaanias.


2. Kuidas oma e-maili list Facebooki keskkonda üless laadida?

Järgmine samm kui sul on juba olemas arvestatav e-maili list, kellele oleks võimalik reklaami teha (minimaalne summa listis võiks olla vähemalt 100-200 kontakti) oleks see üless laadida Facebooki keskkonda.

Antud toimingu saad teha: Ads Manager > Audiences > Create Audience > Custom Audience > Customer File > Add Customers

Lisaks on võimalik kontakte väga mugavalt importida ka otse Mailchimpist, mis on üks suuremaid ning lihtsasti kasutatavaid e-maili listi kogumise ning e-maili turundamise keskkondasid. Lihtsalt vali “Import from Mailchimp“ ning vali vastav list, kuskohast soovid kontakte lisada (juhul kui sul on mitu erinevat e-maili listi).

Kui soovid lisada listi faili kujul, siis peab olema fail CSV formaadis ning kui peaks olema soov, siis saab kasutada ka Facebooki faili põhja, mis on juba sobivas formaadis, mille saab alla laadida siit.

Kui sul on e-mailid valmis CSV formaadis, siis vali vastav fail ning vajuta “Upload File“. Lisaks saad “Audience name“ all panna antud sihtgrupile ka nime (seda näed ainult sina).

Edasi pead määrama, mis mingi rida sinu tabelis tähendab (kui sul on lisaks e-mailidele ka näiteks nimed, aadressid või telefoninumbrid vms). Kui kõik on määratud vali “Upload & Create“.

Edasi tõmbab süsteem sinu faili alla ning ütleb palju sinu listis on Facebooki keskkonnas kasutatavaid aadresse (e-maili aadressid, mis on otseselt seotud Facebooki kontodega ning mida saab Facebooki keskkonnas sihtida).

Nüüd läheb süsteemil natuke aega enne kui näidatakse “Audience“ all täpset numbrit palju e-maili listis olevaid kontakte Facebookis kasutada saab, kuid kampaania antud sihtrühmaga saab koheselt ära seadistada ning jooksma panna.

Nüüd kui meil on olemas e-maili list + oleme selle ka Facebooki keskkonda üless laadinud saame ära seadistada kampaania, kus kasutamegi antud listi, et sihtida Facebooki kasutajaid, kes on sinu toote/teenusega juba kokku puutunud ning on sinu brändile oluliselt suurema väärtusega sihtrühm.


3. Kuidas seadistada Facebooki kampaaniat, kus sihtgrupiks oleks ainult e-maili listis olevad inimesed?

Selleks, et saaksid koostada kampaania Facebookis, mille sihtrühmaks oleks antud e-maili list, kellele soovid reklaami suunata, siis vali “Create an ad“ ning “audiences“ all vali äsja lisatud e-maili list. Kuna sa ilmselt soovid sihtida kõiki inimesi, kes sinu e-maili listis on, siis ära rohkem mingeid kitsendusi sihtrühma valikul tee (jäta vanus, sugu, piirkond jne võimalikult üldiseks).

Edasi seadista kampaania nii nagu oled seda teinud, vali reklaamiformaadid, eelarve, periood jne.

Loodan, et antud postitus andis sulle hea ülevaate, et miks e-maili listi ehitamine võib tuua sulle palju uusi kliente ning kuidas saad antud listi kasutada ka Facebookis turundamiseks. E-maili listi sihtimist saab kasutada ka Google kanalites, kuid sellest räägin mõnes teises blogi postituses.

Kui sul tekkis küsimusi, et kuidas saaksid ka sina oma e-maili listi Facebooki lisada või vajaksid abi, kuidas üldse e-maili listi kogujat seadistada, siis palun võta julgelt ühendust ning leiame parima lahenduse!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *