Kas teha turundust ise või tasuks teenus sisse osta? 1. 5 peamist põhjust, miks tasuks turundusteenust sisse osta?
 2. 5 peamist põhjust, miks tasuks turundust ise teha?
 3. Kellele sobib Digiturunduse koolitus?

Ilmselt enamus meist, kes on suuremal või vähemal määral kokku puutunud ettevõtlusega või töötanud mõnel tööpositsioonil, mille tööülessannete hulka kuuluvad turundustegevused on antud dilemma ees seisnud, et kas osta teenust sisse või proovida kõik ise ära teha.

Nagu paljude teemade puhul pole siin õiget ja valet vastust, kuid antud blogi postituse idee on anda sulle väike ülevaade sellest, millal tasuks mõelda teenuse sisseostmise peale ning millisel juhul võiksid kaaluda isetegemise peale.


1. Mis on 5 peamist põhjust, miks tasuks turundusteenust sisse osta?

 1. Rohkem aega tegeleda muude teemadega, kus suudad rohkem lisaväärtust oma brändi jaoks luua (tihti proovitakse kõik ise ära teha, kuid see ei pruugi olla alati kõige õigem lähenemine).
 2. Rohkem know-how´d ning kogemusi esimesest päevast alates teenusepakkuja näol.
 3. Väiksem risk „raisata“ kapitali vähemefektiivsetes reklaamikanalites.
 4. Eduka koostöö tulemusena kasumi/firma kiirem kasv.
 5. Aja ning teadmiste efektiivse kasutamise tulemusena suurem tõenäosus, et firma jääb püsima ning suudab ka püsida konkurentsivõimelisena.

Järgmisena vaatame, millised on 5 peamist põhjust, miks võiksid kaaluda turundustegevuse isetegemise peale.


2. Mis on 5 peamist põhjust, miks tasuks turundust ise teha?

 1. Kui on tegemist väiksema ettevõttega, kus töömaht/tööülessandeid pole liiga palju ning erinevad tegevused sellepärast ei kannata, siis võib-olla oleks mõistlik turundust ise proovida teha.
 2. Kui sulle pakub huvi, kuidas oma tooteid/teenuseid müüa ning igapäevaselt ennast kursis hoida ja uusi reklaamivõimalusi katsetada, siis pole ilmselt iga-päevaselt teenust vaja sisse osta.
 3. Alustavale ettevõttele võib teenuse sisseostmine olla väga kulukas või isegi mõtetu kui reklaamieelarve jaoks raha pole eraldada.
 4. Sõltumatus agentuurist (teenusepakkujast), mis annab sulle rohkem vabadust oma valikutes (eeldusel, et sul on piisavalt teadmisi ning kogemusi).
 5. Keegi ei tunne sinu kliente ning nägemust paremini kui sina ise (vähemalt nii peaks see olema) kui see siduda veel loomuliku huviga turunduse vastu, siis oleks kindlasti mõistlik vähemalt proovida ise turundusega hakkama saada.

Lugedes antud põhjuseid tundsid ilmselt ära, millisesse kategooriasse sina kuulud, et kas sul on aega ja huvi ennast igapäevaselt kursis hoida erinevate reklaamivõimalustega või tunned, et sinu tugevus ning kasutegur oleks suurem kui saaksid tegeleda muude vajalike tegevustega.

Olen pannud kokku spetsiaalse koolituse just neile, kes tunnevad, et sooviksid ise oma brändi internetis turundada ning tahaksid kiirelt ning mugavalt ennast erinevate võimalustega kurssi viia.


3. Kellele sobib Digiturunduse koolitus?

Digiturunduse koolitus sobib hästi nii algajale kui ka edasijõudnud inimesele, kellel on huvi ennast kurssi viia erinevate digiturunduse võimalustega.

 • Oled ettevõtja ning soovid oma toodete/teenuste müüki internetis kasvatada, kuid ei taha teenust sisse osta?
 • Töötad positsioonil, kus sinu tööülessanneteks on toodete/teenuste turundamine ning soovid ennast koolitada, et saaksid oma tulemusi parandada?

Peale koolitust tead ja oskad järgmist;

Millised on reklaami ning sihtimise võimalused Facebookis ning kuidas iseseisvalt reklaamikampaaniaid seadistada.

Millised reklaami ning sihtimise võimalused on Google kanalites ning kuidas valida just enda toote jaoks kõige kasumlik reklaamikanal.

Kuidas toimib reklaami ostmine kohalikes kanalites (Delfi, Postimees jne) ning kuidas valida oma toote/teenuse jaoks just õige kanal.

Põhiteadmised veebianalüütika kohta, millist infot saab kodulehe külastajate kohta koguda ning kuidas neid teadmisi ära kasutada.

Kuidas optimeerida reklaamikampaaniat ning mida kampaania käigus silmas peaks pidama, et reklaamieelarvest maksimum võtta.

NB: Kuni 31.05 digiturunduse koolitused soodushinnaga!


"ALGAJA" Digiturunduse Koolitus
SOBIB HÄSTI "ALGAJALE"
129.-
KOOLITUSE TAVAHIND: 149€
SOODUSHIND KUNI 31.05
Koolituse kestvus 2h
Küsimustele vastamine
Koolituse asukoht kokkuleppel
Iga lisatund 35€/h
*hinnale lisandub KM
Soovin koolitustSoovin koolitust

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.